Deštivý eliminátor bavil závodníky i fanoušky

15.5.2017 / Trať a počasí na ČP XCE v Peci pod Sněžkou prověřila připravenost všech přítomných...

I přes velmi nepříznivé počasí se na startu Českého poháru v eliminátoru sešlo půl druhé stovky závodníků. Startovní listina rozdělena na dva bloky prvně startující mladší kategorie a následně startující dospělé kategorie čítala největší esa pohárových závodů. Terasa MiniBull Baru hostila desítky válců a rozjíždějících se závodníků.

Po kvalifikačních jízdách se již pustily do rozjížděk se souboji na lokty první závodníci. Nejrychlejší žákyní se stala Adéla Kyselová (Ivar CS Author Team), která v těsném souboji udolala Karolínu Bedrníkovou (Dukla Praha). Vedoucí dvojici až do cíle pronásledovala Natálie Pleskačová z domácího  Expres CZ Scott Teamu Kolín. Pánové ze stejné kategorie bojovali ve finálové jízdě až na samotnou pásku. O tom svědčí i fakt, že jí protnuli v rozmezí 2 desetin sekundy. Nejrychlejším však byl Matyáš Pávek z Kc Kooperativa Jablonec n. Nisou. Druhý skončil Patrik Pavlíček (CK Loko Rakovník) a třetí dojel Jakub Tesař (Moravec Team).

Zcela jednoznačné bylo na druhou stranu finále kadetek. S velkým náskokem svůj závod vyhrála Tereza Obořilová (Drahanský Sport Team) pronásledovaná Zuzanou Šafářovou (Cyklo-ski klub Polička), za kterou jen o sekundu později přijela Klára Vernerová (Ivar CS Author Team). Skvělou podívanou předvedli kadeti v čele s Tomášem DudkemExpres CZ Scott Teamu Kolín. Svůj výkon komentoval jako překvapivý, ale jeho projev byl zcela jednoznačný a zkušeně se vyhýbal i pádům svých soupeřů. Tomáše Dudka nejvíce proháněl jeho kolega z tréninkového centra Tomáš Ježek (Ivar CS Author Team). V těsném závěsu dojel jako 3. Jakub Kučera (CK Mtb Maraton Hlinsko).

Závod druhého bloku se složitější tratí obohacenou o Česká pošta jump, což je pěkný drop na sjezdovce zahájila kategorie juniorek a juniorů. Kategorie s menší účastí patřila naprosto jednoznačně Tereze Vaníčkové z Ivar CS Author Teamu. Druhou závodnicí byla Celestýna Součková z Čez Cyklo Team Tábor. Pro 3.místo si dojela Tereza Tesařová (Moravec Team). O show se v závodu juniorů postaral opět domácí borec Kryštof Solař za Expres CZ Scott Team Kolín. Díky velkému náskoku své kolo do cíle doslova dovedl a závod suverénně vyhrál. Pronásledovatel Karel Vinický (Moravec Team) se musel spokojit s 2.místem. Třetí skončil Jan Šmída (Drahanský Sport Team).

V seniorských kategoriích své závody v Masters vyhrál Ondřej Zelený (Eleven Mitas Mercedes) a v ženách Petra Kozelská (Bike 2000). V mužích Elite musel největší favorit závodu Jakub Kavalír (KC Kutná Hora) na stupních vítězů uhnout vítězi Marcelu Boguslawskemu (Volkswagen Samochody Uzytkowe MTB Team). Pro třetí místo si dojel Dominik Průdek (Moravec Team).