Nesvadba nejrychlejší na domácí trati!

15.5. 2017 / Trať o technické náročnosti Světového poháru prověřila všechny závodníky…

Na nejmladší závodníky žákovských kategorii čekala zjednodušená trať bez přejezdu řeky, ale ani tak se nedá říct, že na ně čekala jednoduchá trať. Technické pasáže vydatně zalité deštěm se od prvotního najetí výrazně proměnily, a proto mnozí volili variantu projetí trati těsně před závodem. Nejlépe projetou trať měli v mladších žácích nejspíše Monika Narovcová (ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM) a Filip Samec (BIKECLINIC JUNIOR TEAM). O kategorii výše zvítězili Kateřina Hladíková (IVAR CS - AUTHOR TEAM) a Matyáš Fiala (ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR).

Na kadety již čekala kompletní trať s obávaným sjezdem k druhému depu. Od startu si nejlépe vedl mexický závodník Gutierrez Pietro (CONADE CODE GTO SPECIALIZED PR). Domácí Tomáš Dudek perfektní technickou jízdou dokázal pro Expres CZ Scott Team Kolín vybojovat 2.místo. Tomáš Ježek (IVAR CS - AUTHOR TEAM ) dojel v kadetské kategorii jako 3. Kadetky zcela opanovala Magdaléna Mišoňová (ADASTRA SOKOL VELTĚŽ) s téměř dvěma minutami náskoku.

Nejrychlejší juniorkou se v Peci pod Sněžkou stala Tereza Sásková (ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM). V juniorech byl tým České spořitelny silný i nadále. Po skvělém výkonu Terezy Sáskové si ze své kolegyně vzal příklad i David Zadák (ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM) pronásledovaný druhým Františkem Honsou (ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM) a třetím Štěpánem Stloukalem (KC KOOPERATIVA JBC). Nejlepším domácím závodníkem se stal Alvin Tomášek (EXPRES CZ SCOTT TEAM KOLÍN) na 4.místě.

Před elitními kategoriemi společně s kadety svůj závod startovali také Maters a Experti. Zde byli nejrychlejšími Ondřej Zelený (Eleven Mercedes Mitas) a Jiří Fikejz (Author-Enduroteam.cz).

Ženskou kategorii ovládla polská závodnice Solus Miskowiczková (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB), za kterou přijela Jitka Škarnitzlová (ČESKÁ SPOŘITELNA – ACCOLADE), pronásledovaná opět Polkou Magdalenou Zielinskou (KKS Sokół Kęty).

V nejprestižnější elitní kategorii se karty zamíchaly ještě před startem, když závod opsutil největší favorit Jaroslav Kulhavý. Ihned po startu se ujal vedení Jan Nesvadba z domácího Expres CZ Scott Teamu Kolín a stylem START – CÍL  také zvítězil. V boji o druhé místo už to také vypadalo lépe pro domácí barvy, ale Tomáše Paprstku (Expres CZ Scott Team Kolín) bohužel postihl defekt zadního kola a musel se tak spokojit s 3.místem. Jako druhý tak protnul pásku Jan Škarnitzl (SRAM MITAS TREK).

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE!

Zpět

 

Bike víkend MTB 2016


 

 

 

Hlavní partneři

Mediální partneři

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2018 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace