ROZHOVOR: Alan Tomášek, starosta města Pec pod Sněžkou

23. 6. 2018 / Čtěte zajímavý rozhovor se starostou města, které bude hostitelem Mistrovství ČR MTB XCO pro rok 2018...

Od 20. do 22. července se Peci pod Sněžkou uskuteční Bike víkend MTB jehož součástí bude Mistrovství ČR MTB cross-country a Mistrovství ČR MTB v závodě do vrchu. Hostitelem této významné sportovní akce je sice známé lyžařské středisko Pec pod Sněžkou, ale v posledních letech se stává čím dál více i střediskem cyklistický. Starostou města je Alan Tomášek, který je rovněž nadšeným cyklistou a je velmi potěšen, že Pec cyklistikou tento víkend doslova ožije.

Krkonoše a okolí Pece jsou stejně nejkrásnější

Bike víkend MTB se ve vašem městě uskuteční již posedmé. Jaký význam to pro město má?

"Bike víkend se stal již tradičním závodem, který přilákal spoustu nových návštěvníků do našeho města, kteří by jinak třeba ani Pec pod Sněžkou nepoznali."

Takové akce jsou jistě přínosem i pro mnohé místní podnikatele. Vnímáte to jako dobrou prezentaci města?

"Ano, závodníci a jejich doprovod po několik dní využívá služby místních podnikatelů. Navíc má taková koncentrace lidí dlouhodobý dopad v oblasti propagace města jako turistické destinace."

Jaká je vaše spolupráce s ředitelem závodu Janem Slavíčkem?

"Naprosto bezkonfliktní. Za celou tu dobu jsme nemuseli řešit žádné závažné problémy, či stížnosti. Myslím si, že Sláva je nejen dobrý trenér, ale má již dlouholeté zkušenosti s pořádáním závodů a to je znát. Rád bych také zmínil a poděkoval Ivanovi Vetterlemu, který se stará o trať a organizaci."

Vůbec, cyklistické trasy v okolí jsou krásné. Kolik jich máte, v jakých délkách?

"Cyklotras máme na našem území opravdu mnoho. Většina však odněkud přichází a pokračuje dále, takže je těžké specifikovat jejich délku. Nicméně se jedná o krásné hřebenové trasy, na které se však musí také vyjet... Pokud by to někdo nezvládl, máme zde tři letní lanovky, které je tam dopraví."

Na jakou vyjížďku by jste pozval své přátele?

"Moc hezká cyklotrasa s nádherným výhledem na Sněžku je z Pece pod Sněžkou přes Velkou Úpu dále Lvím dolem přes Horní Malou Úpu, Albeřice až na Rýchory a přes Světlou Horu zpět."

Co hodnotíte nejvíce na Bike víkendu MTB ve vašem městě?

"Že se jedná o jiný druh akce, nežli ty tradiční které se v Peci konají a díky tomu získáváme jinou klientelu. Navíc klientelu, která se sem vrátí užít si krásu našich hor."

Váš syn začíná cyklistickou závodní kariéru. Vy sám, také jezdíte?

"Ano, již přes 25 let jsem vášnivým cyklistou a jsem rád, že jsem začal právě tady doma. I když jsem díky kolu poznal velmi mnoho míst po Evropě, Krkonoše a okolí Pece jsou stejně nejkrásnější."

 

Co by jste účastníkům popřál?

"Jako vždy to důležité - dobré počasí a štěstí, natrénováno mají všichni jistě dost."

Zpět

 

Bike víkend MTB 2016


 

 

 

Hlavní partneři

Mediální partneři

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2018 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace