Tratě KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON 2019

 

Popis trati - stav k 1. 3. 2019 může být upřesňován vzhledem k případným nenadálým uzavírkám na komunikacích...


Prvních 100 km závodu KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON je shodných pro obě trasy.

Po startu v Trutnově se vydáme směr Zlatá Olešnice, Bernartice a hraniční přechod v Královci (letos nově neodbočíme v Bernarticích na Lampertice, ale pojedeme přímo k hraničnímu přechodu do Polska). Na polské straně budeme pokračovat do Lubawky, kde přijde na řadu nejzásadnější změna na trati letošního ročníku. Odbočíme na Chelmsko Slazskie a odtud budeme pokračovat směr Mieroszow, před kterým uhneme na Krzeszow a od tud zpět do Lubavky. Z Lubawky pak již tradiční trasa přes Miszkowice a podél jezera Bukowka směr Kamienna Góra až do Janiszówa a za ním se napojíme na silnici, která nás dovede nádherným stoupáním až na hraniční přechod na Pomezních boudách (Bufet č.1). Tady je poprvé překonáme hranici 1 000 m.n.m. a poté si užijeme krásný sjezd až na 100 km na křižovatku v Temném dole, kde dojde k oddělení obou tras.

Krátká trasa - 125 km / 1.777 m:

Odbočíme vlevo směr na Trutnov a po horské silnici budeme sjíždět přes Horní a Dolní Maršov do Svobody nad Úpou, kde se opět napojíme na trať dlouhé trasy.

Dlouhá trasa - 172 km / 2.999 m:

V Temném dole odbočíme vpravo a po známé horské silnici budeme pokračovat až do Pece pod Sněžkou. A už je před námi nejtěžší stoupání dne. Na sedmi kilometrech tu zvládneme převýšení více jak 430 m! Po překonání hranice 1 100 m.n.m. u Pražské boudy (Bufet č.2) začne zasloužený sjezd zpět do podhůří. Klesat budeme až do Dolního Dvora, kde poprvé opustíme loňskou trasu a vydáme se vpravo směr Strážné (Bufet č.3)  a vychutnáme si kultovní krkonošské stoupání a po něm sjezd směr Vrchlabí. Tam ovšem nesjedeme a v jedné z posledních zatáček odbočíme prudce vlevo a po místní asfaltové komunikaci se dostameme až na kruhový objezd do Lánova. Na něm se vydáme směr Trutnov, ale z hlavní odbočíme po cca 5 km v obci Čistá opět do hor. A je před námi další kultovka. Tentokrát výjezd na Hoffmanovy Boudy. Po zdolání vrcholu náleduje sjezd po hlavní přes Janské Lázně do Svobody nad Úpou, kde se opět obě trasy spojí. 

Závěr (shodný pro obě trasy):

Ze Svobody nad Úpou budeme pokračovat po hlavní směr Trutnov až na odbočku v Mladých Bukách a přejedeme přes Hrádeček do Vlčic. Po průjezdu Včicemi přijedeme ke státní silnici na Trutnov ve směru od Jičína. Tady na křižovatce dbejte přednosti v jízdě! Odbočíme vlevo směr Trutnov a přes městskou část Volanov přijedeme na kruhový objezd, kde odbočíme vlevo a je před námi poslední kilometr trati...

 

Dlouhá trasa: 

 

Krátká trasa:

Hlavní partneři

Pořadatelské obce

Mediální partneři

Závod je součástí:        

 

 

                     

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictví Euroregionu Glacensis.

 

         

Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictví Euroregionu Glacencis.

 

 

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2019 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace