Tratě KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON 2018

 

Popis trati - stav k 31. 5. 2017 může být upřesňován vzhledem k případným nenadálým uzavírkám na komunikacích...


Prvních 74 km letošního závodu KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON je shodných pro obě trasy.

Po startu v Trutnově se letos nově nevydáme po horské silnici směr Krkonoše, ale kvůli plánované uzavírce v úseku Stachelberg - Žacléř si to namíříme rovnou směr hraniční přechod Královec. Nově tedy zavítáme do Zlaté Olešnice, Bernartic a Lampertic, abychom se u přejezdu pod haldou bývalého dolu Jan Šverma napojili na trasu přechozích třech ročníků. Po pár kilometrech překročíme hraniční přechod v Královci a opět jako každoročně nás přivítá polská Lubawka. To co jsme si zkrátili na české straně, přidáme na polské. Nově budeme v Miszkowicích pokračovat dál podél jezera Bukowka směr Kamienna Góra a teprve za Janiszówem se napojíme na silnici, která nás dovede nádherným stoupáním až na hraniční přechod na Pomezních boudách (Bufet č.1). Tady je poprvé překonáme hranici 1 000 m.n.m. a poté si užijeme krásný sjezd až na 70 km na křižovatku v Temném dole, kde dojde k oddělení obou tras.

Krátká trasa - 98 km / 1.399 m:

Odbočíme vlevo směr na Trutnov a po horské silnici budeme sjíždět přes Horní a Dolní Maršov do Svobody nad Úpou, kde se opět napojíme na trať dlouhé trasy.

Dlouhá trasa - 145 km / 2.616 m:

V Temném dole odbočíme vpravo a po známé horské silnici budeme pokračovat až do Pece pod Sněžkou. A už je před námi nejtěžší stoupání dne. Na sedmi kilometrech tu zvládneme převýšení více jak 430 m! Po překonání hranice 1 100 m.n.m. u Pražské boudy (Bufet č.2) začne zasloužený sjezd zpět do podhůří. Klesat budeme až do Dolního Dvora, kde poprvé opustíme loňskou trasu a vydáme se vpravo směr Strážné (Bufet č.3)  a vychutnáme si kultovní krkonošské stoupání a po něm sjezd směr Vrchlabí. Tam ovšem nesjedeme a v jedné z posledních zatáček odbočíme prudce vlevo a po místní asfaltové komunikaci se dostameme až na kruhový objezd do Lánova. Na něm se vydáme směr Trutnov, ale z hlavní odbočíme po cca 5 km v obci Čistá opět do hor. A je před námi další kultovka. Tentokrát výjezd na Hoffmanovy Boudy. Po zdolání vrcholu náleduje sjezd po hlavní přes Janské Lázně do Svobody nad Úpou, kde se opět obě trasy spojí. 

Závěr (shodný pro obě trasy):

Společně pak pokračujeme dále až ke golfovému hřišti v Mladých Bukách, kde se dostaneme na známá místa ze začátku závodu. V opačném směru mineme golfové hřiště a vystoupáme opět na Hrádeček. Po sjezdu z Hrádečku odbočíme vpravo do Vlčic. Po průjezdu Včicemi přijedeme ke státní silnici na Trutnov ve směru od Jičína. Tady na křižovatce dbejte přednosti v jízdě! Odbočíme vlevo směr Trutnov a přes městskou část Volanov přijedeme na kruhový objezd, kde odbočíme vlevo a napojíme se na poslední kilometr trati a závěr si dáme shodný s loňským dojezdem...

 

Dlouhá trasa: 

 

Krátká trasa:

Hlavní partneři

Pořadatelské obce

Mediální partneři

Závod je součástí:        

 

                     

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictví Euroregionu Glacensis.

 

         

Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictví Euroregionu Glacencis.

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2018 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace