DŮLEŽITÉ PŘEDSTARTOVNÍ INFORMACE

16. 6. 22 / Přinášíme důležité předstartovní informace, které budeme v případě potřeby aktualizovat. Proto nás sledujte...

 

PŘÍJEZD a PARKOVÁNÍ

Start, cíl a zázemí závodu je stejně jako v předchozích ročnících u Společenského centra UFFO (Nám. Republiky 999, Trutnov).
Kancelář závodu se nachází v suterénu budovy UFFO.
Příjezd bude z hlavních příjezdových směrů značen informačními tabulemi.
Parkování je bezplatně zajištěno na parkovací ploše přímo před UFFEM (cca 200 vozidel) + v podzemních garážích UFFO (cca 60 vozidel). Při zajíždění do podzemních garáží pozor na kola na střeše ;-). Po naplnění této parkovací kapacity je možno k parkování využít přilehlých parkovacích ploch, ale zde je třeba již dbát pokynů ohledně zpoplatnění.

PREZENTACE

Prezentace k závodu v pátek 17. 6. od 19:00 do 20:00 hodin a v sobotu 18. 6. od 7:30 do 9:30 hodin v kanceláři závodu v suterénu budovy UFFO.
Prosíme Vás o včasnost při vyzvedávání čísel.
Nezaplacené registrace budo stornovány. REGISTRACE NA MÍSTĚ BUDE MOŽNÁ V OMEZENÉ MÍŘE ZA ZVÝŠENÉ STARTOVNÉ V HOTOVOSTI (viz. propozice)

POZOR! U závodníků, kteří v den závodu nedovrší 18 let věku bude vyžadován vyplněný a podepsaný Souhlas zákonného zástupce

ÚSCHOVNA

Hlídaná úschovna bude fungovat v prostoru prezentace. Úschovna bude v provozu max. do 16:00 hodin, poté již pořadatel za uložené věci neručí.

STARTOVNÍ ČÍSLA a ČIPY

Závod bude měřen čipovou technologií. Čipy jsou umístěny v čísle na řidítka a na sedlovku. Oba naleznete ve své startovní obálce včetně návodu na správné uchycení. Startovní obálka zároveň obsahuje voucher na tombolu a občerstvení v cíli závodu.
Kontrolní mezičasy: Pomezní Boudy, Pražská Bouda

START ZÁVODU

Slavnostní start závodu obou kategorií proběhne u Společenského centra UFFO. Dlouhá trať odstartuje v 10:00 a krátká + pořadatelem vybraní závodníci z dlouhé trasy s licencí ČSC (dále jen ELITE) v 10:05 hodin. Startovní pole bude rozděleno do třech koridorů. První pro dlouhou trasu, druhý pro kategorii ELITE a třetí pro krátkou trasu. Před startem se zařaďte do svého koridoru dle trasy. Závodník, který odstartuje dříve než v čase určeném pro jeho trasu, bude potrestán diskvalifikací.

Po slavnostním startu následují cca 5 km neutrální jízdy za zaváděcím vozidlem a ostrý start proběhne u prodejny nábytku Amaro (křižovatka Polské ulice s Voletinskou).

POZOR! Předjetí zaváděcího vozidla bude trestáno diskvalifikací! 

TRASA ZÁVODU

- BUFETY

Upozornění: BUFETY JSOU SAMOOBSLUŽNÉ. POŘADATELÉ JE BUDOU POUZE DLE POTŘEBY DOPLŇOVAT, ALE NEBUDOU OBČERSTVENÍ PODÁVAT!

Prosba pořadatelů: Prosíme všechny závodníky o slušnost a respekt k pořadatelům. Rozumíme závodnímu nasazení některých z vás, ale to neospravedlňuje nikoho k tomu, aby pořadatelský tým, který se stará o váš servis za jakýchkoliv podmínek, častoval výrazy, které do slovníku slušného člověka opravdu nepatří. Děkujeme.

1. bufet Pomezní Boudy - obě trasy (iontový nápoj a voda v omezeném množství v bidonech a na doplnění, ovoce, koláče, rohlíky, salám, sůl, rozinky)
2. bufet Pražská Bouda - dlouhá trasa, bufet pití (iontový nápoj, voda)
3. bufet Strážné - dlouhá trasa (iontový nápoj a voda v omezeném množství v bidonech a na doplnění, ovoce, koláče, rohlíky, salám, sůl, rozinky)

Bidony a obaly od doplňkové stravy odhazujte pouze v prostoru bufetů!!!

- DOPROVODNÁ VOZIDLA

Závod se jede za plného provozu. Oficiální doprovodná vozidla nejsou povolena. Upozorňujeme na nutnost dodržovat dopravní předpisy a zejména upozorňujeme na striktní zákaz vjezdu, který platí pro úsek Spálený Mlýn - Horní Malá Úpa – Albeřice – Horní Maršov (krátká trasa) a Pec pod Sněžkou - Pražská Bouda - Černý Důl (dlouhá trasa). Policie ČR bude dbát na absolutní dodržování tohoto zákazu!

- NEBEZPEČNÁ MÍSTA

1.       14,0 km - Bernartice (odbočka vlevo)
2.       31,5 km - Lubawka nám.
3.       60,0 km - rozdělení tras Spálený Mlýn, krátká trasa prudká odbočka vlevo -> NOVÝ ÚSEK, VELMI NEBEZPEČNÉ MÍSTO
5.*     64,0 km - 72,0 km - prudký sjezd, zatáčky, úzká silnice, pohyb turistů -> VELMI NEBEZPEČNÝ ÚSEK
4.**   74,0 km - 75,5 km - rozbitý úsek trati ve sjezdu od Pražské Boudy k chatě Mír
5.** 100,0 km - 101,0 km - nepřehledný úsek, prudké zatáčky - konec místní komunikace Rumovka

* pouze krátká trať         ** pouze dlouhá trať

- ZNAČENÍ

Závod je značen jak vodorovným značením na silnici (nebezpečí, prémie) tak také svislým značením / plastové směrové tabule

     

- LIMIT
Pro závod nejsou na trati určeny časové limity. Závod bude ukončen po vyhlášení výsledků, tj, v cca 17:00 hodin.

- SILNIČNÍ PROVOZ
Závod se jede za plného silničního provozu. Na všech nebezpečných místech a křižovatkách budou pořadatelé a na mimořádně exponovaných místech i příslušníci Police ČR. Řiďte se jejich pokyny a dodržujte dopravní předpisy. Nedodržení předpisů silničního provozu může být důvodem k diskvalifikaci. Na Vaši bezpečnost budou dohlížet profesionální motorizovaní pořadatelé, příslušníci Policie ČR, pořadatelé na křižovatkách, posádky sanitních vozů, sběrného vozu i zaváděcích vozidel.

DOPORUČENÍ

Zdravotní službu budou po celou trasu závodu zajišťovat dva sanitní vozy. Pořadatel doporučuje individuální úrazové pojištění. 

CÍL, VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Občerstvení v ceně startovného - výběr ze dvou jídel + Birell nebo voda
Sprchy - cca 200 m od cíle (Sokolovna)

16:30 - vyhlášení výsledků a tombola
 

Zatím vše! Pokud máte jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás...

Zpět

 

Závod se koná pod záštitou Mgr. Arnošta Štěpánka - náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje 

   

 

Hlavní partneři

Mediální partneři

Závod je součástí:        

 

                

 

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2023 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace