Loučící se Jiří Ježek nevynechá ani Krakonošův cyklomaraton

26.7. 2017 / Legenda české cyklistiky Jiří Ježek nebude chybět na startu Krakonošova cyklomaratonu.

Co Tě vedlo k účasti na Krakotonu? Přihlásil ses na poslední chvíli, takže to asi nebylo úplně plánované:)


Přiznám se, nechtělo se mi cestovat na původně plánované závody do zahraničí, a tak jsem na poslední chvíli hledal alternativu v Čechách. O Krakonošově cyklomaratonu jsem slyšel samou chválu, tak rád spojím příjemné s užitečným. Čekám kvalitní závodní kilometry, ale zároveň taky uvolněnou kamarádskou atmosféru.


Máš třeba již z dřívějška najeté části trati?


Možná to bude znít zvláštně, ale já byl v Krkonoších na kole naposled tak před patnácti lety. Když jsem ale koukal na profil trati, možná bude výhoda, když člověk neví úplně přesně, do čeho jde… Na druhou stranu, těším se, že si ty zásadní kopce projedu. Častokrát už jsem takhle díky závodům pro sebe objevil místa, krterá mě okouzlila a já se na ně pak rád vracel.


Bereš Krakonošův cyklomaraton jako ostrý závod, nebo spíše zábavné zpestření sezóny?


Něco mezi. Tahle sezóna je moje poslední, rozlučková. Vybírám si tak závody spíš podle pocitu. Jasně, jak se odstartuje, jedu naplno jako vždycky. Ale už si dokážu závody i užít. Snažím se víc věnovat přátelům a fanouškům, vnímám atmosféru… Mám za sebou víc než dvacet let nádherné kariéry a každý z letošních startů je pro mě odměnou. I když nevím, jestli se stočtyřicet kilometrů v náročných kopcích dá chápat jako odměna… 


Považuješ se za vrchaře? Mohly by tedy být prudké kopce Tvou výhodou? 


Vžycky jsem byl spíš vrchař, normálně bych si tedy tenhle profil užíval a bral ho jako výhodu. Ale po těžkém úrazu před třemi lety je to v kopcích stále těžší. No co, bude to výzva a já mám výzvy rád! O to víc se na sobotu těším!

Zpět

 

   

 

Hlavní partneři

Pořadatelské obce

Mediální partneři

Závod je součástí:        

 

 

                     

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictví Euroregionu Glacensis.

 

         

Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictví Euroregionu Glacencis.

 

 

Sport Cycling Agency s.r.o. © 2011 - 2021 +420 777 830 732 team@cyclingagency.cz

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace